"אחרי טיפול ההמרה הראשון ניסיתי להתאבד. הוא ביקש ממני לשכב עם חברים שלי… הבנתי שאני חלאה, הורסת את האנושות וחולת נפש"

שני גרבלי גדלה כילדה חרדית ולמדה במוסדות החינוך החרדי בירושלים. לאחר שהתבררה לה נטייתה המינית, היא פנתה לארגון עצת נפש, ומכיוון שהם אינם עוסקים עם נשים, היא הופנתה על ידם למטפל שתחת ידו עברה טיפולי המרה. באומץ רב ובדמעות, מספרת שני על הקושי הנפשי בטיפולים הללו.

מתוך כתבה באתר ynet:

בגיל 13 התאהבתי בחברה שלי. כמעט שנה היינו יחד, בלי שידעתי שזה אסור. אחרי שבעה חודשים מישהו ראה אותנו וצעק לנו "יא לסביות". לא הבנתי למה הוא צועק את זה ככה בתיעוב. חיפשתי על זה, גדלתי בבית חרדי, והיה לנו אינטרנט מסונן. עלה לי הדף של עצת נפש, אמרו לי שהם יודעים איך לעזור לי, שהם לא מטפלים בנשים אבל הפנו אותי למי שכן. הגעתי למטפל שטען שהוא פסיכולוג קליני. בפגישה הראשונה סיפרתי לו על עצמי. הוא אמר לי שזה לא חוקי שהוא מטפל בי כי אני קטינה, אבל בגלל שמצבי באשמת ההורים שלי עדיף שלא אשתף אותם. חתמתי לו על מסמך שאני לא משתפת אף אחד בטיפול. בחודש הראשון ניסינו להבין למה זה קרה לי. אחרי חודש וחצי הוא אמר לי שאני לא יודעת מה זה גבר ואני צריכה להבין, אז עברנו לפורנו. הייתי ילדה בת 13 וחצי. הוא היה שם את הידיים שלו על הידיים שלי כדי שאני ארגיש איזה ביטחון גבר נותן. היו לי תרגילים לעשות. הייתי צריכה לשים גומייה על היד וכל פעם שחשבתי על בנות הייתי מושכת כדי להכאיב לעצמי. בשלב מסוים זה כבר לא כאב. הייתי מענישה את עצמי – אם חשבתי על מישהי הייתי מרעיבה את עצמי. המנטרה של הטיפול הייתה שעדיף למות מאשר לחיות ככה. הרגשתי שאם אני נותנת את המאה אחוז שלי ולא מצליחה אז עדיף לי למות. זה היה הניסיון התאבדות הראשון שלי. היום אני יודעת להגיד שטיפול פסיכולוגי בריא הוא טיפול שבו האדם הוא במרכז, ומה שלא בריא בטיפול הזה, הוא שהטיפול סובב סביב ההמרה.

שי בשידור | הסיפור של שני על טיפולי המרה

"אחרי טיפול ההמרה הראשון ניסיתי להתאבד. הוא ביקש ממני לשכב עם חברים שלי… הבנתי שאני חלאה, הורסת את האנושות וחולת נפש" שני גרבלי גדלה כילדה חרדית ולמדה במוסדות החינוך החרדי בירושלים. לאחר שהתבררה נטייתה המינית, היא עברה טיפולי המרה. באומץ רב ובדמעות, מספרת שני על הקושי הנפשי בטיפולים הללו>>>שי בשידור: כל שישי ב-21:30, ערוץ 13

Posted by ‎ערוץ 13‎ on Tuesday, August 6, 2019

שודר בתוכנית "שי בשידור", רשת 13, 6 באוגוסט 2019

https://www.facebook.com/channel13israel/videos/902696116751585/

לראיון נוסף בתוכנית העולם הבוקר ברשת 13:

שני גרבלי

"ניסיתי פעמיים להתאבד"שני גרבלי שעברה טיפולי המרה: "בגיל 13 וחצי הציעו לי לשכב עם גברים ולצפות בפורנו"

Posted by ‎העולם הבוקר‎ on Monday, July 15, 2019

https://www.facebook.com/HaolamHaboker/videos/2112493899057613/