סרט תיעודי מאת הרב והבמאי מרדכי ורדי. בסרט מובאים סיפורים של הומואים דתיים ולסביות דתיות שנאלצו להתחתן עם בני המין השני, ושל בני זוגם לשעבר. בסרט מתוארות דרכים שונות בהן הוסללו צעירים וצעירות דתיים לחתונה שלא עלתה בקנה אחד עם תחושותיהם הפנימיות כמו לחץ חברתי, ייעוץ מרבנים או טיפולי המרה.

גיבור הסרט הוא ירדן נאור שסיפור טיפולי ההמרה שלו מובא באתר. בסרט משתתפת גם אשתו לשעבר, רותם אדריאן, ומתואר בסרט הקשר השלם והאמיץ ביניהם כיום. ילדם המשותף מופיע בסרט לפרקים. הסרט מלווה את ירדן כאשר הוא חושף את סיפורו האישי ביישוב הדתי שבו מתגוררת אחותו נעמה, ובאירועים נוספים מחיי היומיום שלו.

משתתפים נוספים בסרט שעברו טיפולי המרה הם נדב שוורץ שמדבר על חוויית אונס, צבי בן מאיר שעבר טיפולי המרה בגיל 17, ומדבר על הכאבים שלו ושל בת זוגתו לשעבר, ושי ברמסון, שחברו התאבד עקב טיפול המרה.

טריילר הסרט

"קרבן על מזבח עבודה זרה"

לראשונה בקולנוע הדוקומנטרי הישראלי, נשים שהיו נשואות לגברים הומואים נחשפות ומדברות על חווייתן הקשה. רותם אדריאן, בת זוגו לשעבר של נאור, מפנה אצבע מאשימה כלפי הרבנים שמעודדים גברים הומואים להתחתן ועל ידי כך הופכים את הנשים ל"סטטיסטיות" בלי מחשבה מה נשים אלה מרגישות וצריכות. חושפת את סיפורה גם סוניה קוטובסקי, שמעידה שהנישואין שלה גרמו ל"נפש מרוסקת" ולחשיבות אפסית כלפי עצמה. ב2015 יצא הסרט העלילתי "אישך, תשוקתך" מאת היוצר נדב משעלי, שעוסק באישה שמגלה כי בעלה נמשך לגברים.

הסרט מפגיש בין נעמה ארבל, לסבית דתיה שכיום בזוגיות עם אישה, לבין הרב יובל שרלו, והם דנים בשיחת התייעצות שהייתה להם בעבר. הסרט מראה גם דור שני לזוגיות לסבית: מני גיל, בנה של ניקול גיל, לסבית שבעבר היתה בחסידות חב"ד ונשואה לגבר וכיום חיה עם אישה.

כחלק משיח רבני שחלקו מובא בסרט, נראה הפרופ' והפסיכולוג טוביה פרי מפציר באנשי ההלכה להפוך כל אבן ולחפש מתחת לאדמה כל דבר לפיתרון מצוקותיהם של הומואים ולסביות דתיים. הרב שלמה וילק ביקש לא לעשות רדוקציה לבני אדם לאיסור הספציפי, למקום השלילי.

רבנים ונשות הלכה נוספים שהשתתפו בסרט: הרב רונן לוביץ' (מחלוצי העיסוק בהומוסקסואליות במגזר הדתי, שיחק גם בסרט קודם של הרב מרדכי ורדי), הרב אביה הכהן, הרב דני לביא, הרב ברוך אפרתי, הרבנית חני פרנק, הרב אורי שרקי והרב יהושע (שוקי) פרידמן.

הסרט יצא בספטמבר 2020 בתמיכת ערוץ HOT8 והוקרן במסגרת פסטיבל דוקאביב. הסרט זמין לצפייה בשירות ה-VOD של HOT החל מ-18 באוקטובר 2020.

ראו גם…

התינשאי לי הוא סרט נוסף של הרב ורדי העוסק בהומו דתי המעוניין להתחתן עם אישה.

בשנת 2019 יצא הספר בין היצר ליוצר מאת ד"ר איל זק, העוסק בנושאים אלה בהרחבה. הספר עוסק גם בהומואים דתיים הבוחרים להישאר נשואים לאישה, ובכך מביא רובד מורכב נוסף לנושא.

"חתונה הפוכה": הדתיים הלהט"בים שנאלצים להתחתן בניגוד לנטייתם המינית – כתבה על הסרט באתר מאקו

"חתונה הפוכה" הוא סרט שצריך להקרין בכל ישיבה תיכונית ואולפנה בארץ – טור מאת שמואל מוניץ, מקור ראשון, 13 בספטמבר 2020

עמוד הסרט בוויקיפדיה >>