סיפור אהבה בין אדם דתי לאלוהיו. מאת היוצר חיים אלבום, המבוסס על סיפורו האישי, ובכיכובו של אורי לחמי.

הסרט עוסק בהתמודדותו של בחור ישיבה עם נטייתו המינית ההומוסקסואלית, מול אהבתו לאל ולדת. אוהד הוא תלמיד ישיבת הסדר הומו, שאינו מספר לאיש על נטייתו המינית. הוא חש שמיניותו סותרת את זהותו הדתית והוא פונה למוקד טלפוני אנונימי דתי בשם "עצת לב" (שם שהוא וריאציה על ארגון ההמרה "עצת נפש"), המתיימר לטפל בהומוסקסואליות בעזרת טיפולי המרה.

בסרט מופיעות מספר טכניקות הננקטות בטיפולי המרה.

הסרט היה פורץ דרך בהיותו הסרט העלילתי הראשון בישראל העוסק באמונה ונטייה הומוסקסואלית ובטיפולי המרה. הסרט הוצג לראשונה בפני קבוצת רבנים במכון תורה ויצירה של בי"ס לקולנוע מעלה (בהובלת הרב מרדכי ורדי), כדי להכין את השטח לקראת יציאתו להקרנות ברחבי הארץ. למרות זאת, יציאת הסרט יצרה רעש תקשורתי רב, ויוצר הסרט אף קיבל איומים אנונימיים שהזדהו בשם ארגון "עצת נפש". הקרנת הסרט "ואהבת" פתחה את הפעילות הראשונה של ארגון חברותא – הומואים דתיים, דבר אשר נתן גב ועידוד להומואים דתיים רבים לצאת מהארון ולחשוף את טיפולי ההמרה הפוגעניים שעברו.

הסרט זכה בפרס הסרט העלילתי הטוב ביותר בטקס הסיום של בוגרי בי"ס מעלה בשנת 2007, ובפרסים נוספים: פסטיבל הקולנוע בירושלים, פסטיבל FILM-IS-REAL באמסטרדם, פסטיבל הקולנוע היהודי בוורשה והפסטיבל לקולנוע יהודי בסינמטק ירושלים.

הסרט יצא בשנת 2007, ואורכו 29 דקות.

טריילר הסרט:

מאחורי הקלעים לסרט "ואהבת":

לקריאה על הסרט בוויקיפדיה >>

לעמוד הסרט ב-IMDB >>

לצאת מהארון, אבל לא לעזוב את היהדות – ביקורת וראיון עם היוצר, כי תצא, NRG מקור ראשון, 2007