במפגשים עם החברה הרחבה או בקשר טיפולי נדרשים הרבה נשים לסביות וגברים הומוסקסואלים "להגן על מיניותם". בכדי לסייע לאדם המגדיר עצמו כהטרוסקסואל להבין את משמעות החוויה הזו, בנה ד"ר אלן ק. מיילון (Dr. Allen K. Maylon) שאלון שקיצורו מוצג בפניכם. שאלון זה מבוסס על ההנחה של הטרופוביה (פחד מהטרוסקסואליות) ולא על הנחת ההומופוביה (פחד מהומוסקסואליות) הנפוצה בתרבות.
אנא התייחסו לשאלות במושגים של ההנחות וההתנהגויות כלפי פרטים בחברה בעלי נטיות מיניות שונות משלכם. אין נכון/לא נכון בתשובותיכם.

 1. מה, לדעתך, גורם להטרוסקסואליות?
 2. באיזה גיל החלטת לראשונה שאתה הטרוסקסואל, מדוע החלטת זאת?
 3. האם אפשר שההטרוסקסואליות שלך היא רק שלב ממנו תצא?
 4. אולי כל מה שאתה צריך זה מאהב הומו טוב?
 5. אולי ההטרוסקסואליות שלך נובעת מתיעוב וזלזול בבני מינך?
 6. רוב ההטרוסקסואליות וההטרוסקסואלים כשלו בעבר במערכות יחסים על בני מינם. האם הפכת להטרוסקסואל בגלל פחד מדחייה?
 7. אם מעולם לא שכבת עם גבר, איך אתה יודע שלא תעדיף את זה?
 8. מדוע הטרוסקסואלים מדגישים כל כך את חשיבותו של המין?
 9. ההטרוסקסואלים אחראים לרובם המכריע של מקרי תקיפה וניצול מיני של ילדים. האם, לדעתך, כדאי לאפשר להטרוסקסואלים לטפל בילדים?
 10. בקרב אוכלוסיית העבריינים והטיפוסים האנטי סוציאלים, שיעור ההטרוסקסואלים עולה על שיעורם בחברה כולה. מדוע שמישהו ירצה לשכור את שירותיו של הטרוסקסואל למשרה אחראית?
 11. ההטרוסקסואליות שלך אינה פוגעת בי, כל עוד אינך מנסה לכפות אותה עליי. מדוע הטרוסקסואלים תמיד מנסים לגרום לאחרים, בפיתוי או בכוח, להפוך להטרוסקסואלים כמותם?
 12. מדוע אתה חייב להחצין את ההטרוסקסואליות שלך ולדבר עליה בכל הזדמנות? למה אתה לא יכול להיות יותר דיסקרטי לגבי ההעדפות המיניות שלך? מה שאתה עושה במיטה שלך זה עניינך, אבל למה אתה חייב להתלבש ככה?
 13. הטרוסקסואלים נוטים לחלק לנשים ולגברים תפקידי מין, תוך שימוש בסטריאוטיפים צרים ודכאוניים. מדוע אתה לוקח חלק במשחק תפקידים כל כך לא בריא?
 14. למרות תמיכה נרחבת של אוצר המדינה, של דעת הקהל ושל מערכת החינוך במוסד הנישואין, אחוז הגירושין מרקיע שחקים. מדוע הטרוסקסואלים אינם מצליחים לקיים מערכות יחסים משמעותיות לאורך זמן?
 15. נראה שכמעט ואין הטרוסקסואליות מאושרת. האם שקלת אי פעם לקבל טיפול שיעזור לך להשתנות?

שאלות לדיון:
א. איך הרגשת כאשר קראת את השאלון? האם השאלון קומם אותך, הצחיק אותך, העליב אותך, החמיא לך?
ב. האם תגובותיהם של הומואים ושל הטרוסקסואלים היו דומות או שונות? במה?
ג. למה, לפי דעתכם, נתנו לכם למלא את השאלון?