הילד שלך הוא אותו הבן שתמיד אהבת וחיבבת, ועכשיו ההיכרות איתו עמוקה יותר. כשבנך יצא מהארון מולך, הוא פתח פרק חדש בקשר שלכם, ומזמין אותך לקחת חלק בכתיבתו.

להתחיל עם הקשבה. למדת משהו חדש ומשמעותי עליו וכדאי לנסות ללמוד כמה שאפשר.

הבן שלך במצב פגיע, וכל הקשר שלכם נמצא מבחינתו בסימן שאלה. זה הזמן לומר לבנך שהוא אהוב על ידך ללא תנאי, אפילו אם אינך רגיל לכך.

יתכן שאורח חיים להט"בי נוגד את הערכים או התפיסה הדתית שלך. אם כן, כדאי לזכור שהשאלות האלה לא רלוונטיות לבנך עכשיו. הוא לא תופעה או תנועה פוליטית. הוא בנך ועכשיו הוא מחפש שיחה עם ההורה שלו.

יציאה מהארון זה תהליך הדרגתי לבנך וגם לך. שווה לנסות לשמור על ראש פתוח כי אין לדעת איפה תהיו בעוד שנה. זה לא הזמן לאמירות סופיות ודעות נחרצות.

בנך עבר את תהליך הבירור במשך זמן בעצמו לפני שסיפר לך, יתכן שכעת הוא מצפה שתעבור את הבירור בזמן מהיר יותר. נסו למצוא את הדרך לדבר על התחושות ורגשות שלכם, ועל המסע אותו אתם עוברים.

תמיכה מחוץ למשפחה תעזור לך להביע את הרגשות הקשים בעניין. יש ארגונים שתומכים בהורים של להט"בים עם קבוצות דתיות, ומטפלים עם ניסיון במצבים האלה.

יתכן שתצטרכו טיפול. אם כן, חפשו מטפל מכיל שמאפשר לבנך לחפש את עצמו בלי לכוון או לנסות לשלוט לאן זה יוביל. מטפל שמנסה לשנות את המשיכה המינית שלו אינו פועל לפי כללי האתיקה ועלול לפגוע בבנך.

אם בכל זאת תרצו ליצור קשר עם מטפל המרה, בקשו ממנו לדבר עם אחד מהגברים שעבר טיפול על ידו והשתנה. התעקשו שהוא יהיה בפנים גלויות ובשם גלוי. אם הוא נשוי, בקשו לדבר עם אשתו. עשו תחקיר מינימלי כמו שהייתם עושים לפני כל חוג אלטרנטיבי שהייתם שולחים אליו את הילד שלכם.

ודאו שילדכם מביע התעניינות מינימלית לפחות בתהליך שכזה. אם לא, קחו בחשבון שפוטנציאל הנזק עלול להיות גדול לאין שיעור מאשר אילו היה לו רצון מסויים.

זכרו. הילד שלכם במצב פגיע. הוא ככל הנראה אינו מסוגל לבצע תחקיר או "סקר שוק" שכזה בעיניים פקוחות ואחראיות.

לנשום עמוק ופשוט לאהוב אותו. כמו תמיד.

~

המדריך נלקח מתוך "הורים לפני הכל" (למידע נוסף לחצו כאן) והותאם בהשראת יעל משאלי.